Перелік ресурсів для пошуку грантових програм.
- Асоціація студентів та випускників Еразмус Мундус http://www.em-a.eu
- Асоціація випускників вищих навчальних закладів Німеччини http://www.alumniportal-deutschland.org/en/start-page.html
- Портал для випускників вищих навчальних закладів Австрії https://oead.at/en/to-austria/alumni/
Пошуку потрібного університету та програми:
- Програми для здобуття ступеню бакалавра http://www.bachelorsportal.eu/
- Програми для здобуття ступеню магістра http://www.mastersportal.eu/
- Програми для здобуття ступеню доктора http://www.phdportal.eu/ та http://www.findaphd.com/
- Короткотермінові навчальні курси http://www.shortcoursesportal.eu
- Ресурс, де можна знайти університет відповідно до бажаної спеціальності у всіх куточках світу – http://www.topuniversities.com/universities
- http://www.campusfrance.org/fr – завжди свіжі та актуальні пропозиції стипендіальних програм. А зручний поділ на категорії за посиланням http://campusbourses.campusfrance.org/fria/bourse/#/catalog зробить пошук інтуїтивно легким.
- Стипендіїї регіону Іль де Франс https://www.iledefrance.fr/education-recherche
- https://www.abg.asso.fr/ – зручний ресурс для пошуку програм для магістратури, аспірантури та Пост-Доків. Переважно представлені вакансії Французьких ВНЗ, але бувають і від інших країн – Бельгії, Німеччини і т.д.
- http://formation.sciences-po.fr/en/contenu/the-emile-boutmy-scholarship – Стипендія імені Еміля Батумі для бакалаврів і магістрантів
- https://www.boell.de/en/scholarships/scholarships.html – The Heinrich Böll Foundation grants для представників всіх країн та спеціальностей.
- https://www.daad-ukraine.org/uk/ – на цьому сайті Ви зможете знайти велику кількість програм для представників всіх спеціальностей.
- https://www.study-in.de/en/ та https://www.studying-in-germany.org/– портали про навчання та стипендії у Німеччині
- https://www.study-in-bavaria.de/ – навчання та одержання стипендій у Баварії
- http://www.deutschlandstipendium.de – стипендії на навчання за всіма напрямками для іноземних студентів.
- http://www.mystipendium.de/ – зручний ресурс пошуку стипендій.
- http://www.kas.de/wf/en/71.14301/ – стипендія ндля навчання у магістратурі, аспірантурі та проведення наукових досліджень.
- https://www.humboldt-foundation.de/web/programme-nach-zielgruppen.html – Alexander-von-Humboldt-Stiftung. Величезна кількість різних стипендій, в залежності від цільової аудиторії
- http://www.copernicus-stipendium.de – Дана стипендія буде цікава тим, хто на даний момент ще є студентом в одній з країн СНД і подумує про те, що було б непогано провчитися один семестр в Німеччині в одному з трьох німецьких міст – Берлін, Гамбург або Мюнхен.
- https://www.fes.de/de/ – Friedrich-Ebert-Stiftung. Даний фонд надає різні стипендіальні програми для фінансування навчання.
- https://www.study-in.de/en/plan-your-studies/find-programme-and-university/ – допоможе знайти навчальну программу та університет
- https://www.uni-weimar.de/en/university/research-and-art/young-researchers/scholarships-and-funding/scholarship-databases/ – Кілька баз даних, що містять інформацію про стипендії для навчання у Німеччині
- Deutschlandstipendium – це можливість отримати фінансування своїх витрат під час навчання в Німеччині. Стипендія фінансується наполовину з коштів підприємств-спонсорів (Bosch, SAP, BASF), наполовину з коштів федерального бюджету.
- https://www.educanada.ca/index.aspx?lang=eng – навчальні стажування, студентські відгуки, робота після отримання диплома, вартість проживання, пошук навчальної програми, візи та все про життя звичайного студента в Канаді!
- http://www.cicic.ca/857/Study/index.canada – все, що Вам потрібно знати перед тим, як відправитися на навчання до Канади.
- http://www.univcan.ca/universities/member-universities/ – список ВСІХ канадських університетів, з їх описом, веб-сайтами, вартістю навчання та навіть кількістю навчальних місць!
- http://www.scholarships-bourses.gc.ca/scholarships-bourses/non_can/opportunities-opportunites.aspx?lang=eng – стипендії для іноземних студентів на навчання та дослідження в Канаді.
- http://www.studyincanada.com/Index.aspx?Redirect – корисний сайт, який зібрав багато інформації для навчання в Канаді.
- https://www.canada.ca/en/services/immigration-citizenship.html – щоб навчатися в Канаді, потрібен дозвіл на навчання. Як його отримати і продовжити, а також вибити студентський дозвіл на роботу? Цей ресурс Вам все пояснить.
- http://www.univcan.ca – асоціація коледжів та університетів Канади.
- https://cbie.ca/ – сайт про канадську освіту, що включає відомості про стипендії, останні події та зміни в сфері освіти, державної підтримки іноземних студентів в цілому.
Пошук грантів на навчання та проведення наукових досліджень:
- http://www.scholars4dev.com – зручна градація по країнам, предметам та бажаним типом стипендій.
- http://academicpositions.eu – європейський портал пошуку можливостей. Пошук по предметам та типам академічної діяльності. Окремо виділені вакансії для викладачів – Лекторів та Професорів.
- http://scholarship-positions.com – грантові програми різних країн
- http://www.scholarshipportal.com – величезна база стипендіальних програму різних куточках світу.
- http://www.studyandscholarships.com – доступний зручний пошук по країнам, дедлайнам, рівням та предметам;
- http://www.internationalscholarships.com/ – структурована і зручна у використанні база даних стипендій;
- http://www.scholarshipsforstudy.com/ – хоча база даних охоплює не всі країни світу, але постійно оновлюється;
- https://studyqa.com/scholarships -зручний інтерфейс для пошуку стипендій;
- https://www.study.eu/ – портал для пошуку стипендій для бакалаврів, магістрів та аспірантів у Європі;
- http://www.internationalgraduate.net/programs/ – портал, де безліч пропозицій навчання за кордоном, у тому числи Он-лайн курси;
- https://www.mastersportal.com/ – портал для пошуку магістерських програм;
- https://www.findamasters.com/ – допоможе знайти магістратуру;
- https://studylink.com/ – сайт для пошуку програм для навчання;
- http://www.postdocjobs.com/ – багато пропозицій для PostDoc;
- http://www.jobs.ac.uk/ -Вакансії Великобританії та Австралії;
- https://academicjobsonline.org – портал для пошуку роботи по всьому світу;
- https://biggggidea.com/opportunities/ – Сайт зручний у використанні, містить понад 200 можливостей щомісяця – гранти, конкурси, події, школи з різних спеціальностей та для людей різного віку, які проходять як на території України, так і в різних куточках світу;
- http://www.mladiinfo.eu – чудовий ресурс де регулярно публікуються нові конкурси, міжнародні програми та тренінги;
- http://platfor.ma/mozhlivosti/postosvita/ – тут можна знайти варіанти навчання та стажування в різних куточках світу;
- http://unistudy.org.ua – ще один ресурс з грантами та мовними школами;
- http://grantist.com – портал, де пропозицій може і не так вже й багато, але вони завжди актуальні;
- http://scholarshipcare.blogspot.com – завжди можна знайти стипендії як для бакалаврів, так і для магістрів та аспірантів;
Організації, які доволі системно працюють з Україною:
- National Endowment for Democracy – бюджети можуть бути різні, все залежить від досвіду організації та того, наскільки Ви переконаєте грантодавця, що Ваш проект, ідея мають цінність. Фонд активно працює з українськими ініціативами, які сприяють розвитку демократії, співпраці та активності різних верств населення. Заявки подають щокварталу.
- CHARLES STEWART MOTT FOUNDATION – Україна є у фокусі роботи фонду. Спочатку Ви заповнюєте форму про організацію та проект, який подаєте на фінансування. За місяць отримуєте відповідь щодо подальших кроків. Заявки приймаються протягом року.
- Програма “Молодь в дії” (пріоритетні напрямки фінансування; Європейська волонтерська служба; Молодіжні обмін; Тренінги та мережеві проекти) – бюджети можуть бути різні, все залежить від досвіду організації та того, наскільки Ви переконаєте грантодавця, що Ваш проект, ідея мають цінність.
- Міжнародний Вишеградський фонд – пріоритетні напрямки: Співпраця у сфері культури; Наукова співпраця і наукові дослідження; освіта (семінари, літні школи); молодіжні обміни; транскордонна співпраця Польща-Словаччина-Україна або Угорщина-Словаччина-Україна; промоція туризму
- Німецький Фонд „Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє” – проекти пов’язані з історичною тематикою
- Європейці за мир – Програма повинна спонукати школярів віком від 14 до 21 року: до критичного бачення історії і проблем сучасності; до транскордонної співпраці з ровесниками, до діалогу між поколіннями про досвід війни і миру
- Програма „Зміни в регіоні” – RITA – пріоритетні напрямки фінансування: системні зміни; соціальна політика і система освіти; розвиток місцевого самоврядування і місцевих громад; розвиток НДО, підприємництва; права людини; культурна спадщина; захист довкілля тощо
- INTERCULTURAL INNOVATION AWARD – якщо Ваш проект має чітко окреслену інновацію – Вам сюди!
- Рада Європи – багато пріоритетів та фокусів роботи, зокрема демократія, права людини, гендерна рівність. Активно підпримують молодь та проекти, які пов’язані із роботою із молоддю. На сайті завжди доступна інформація з пріоритетами у фінансуванні на рік – тому шукайте її і враховуйте заявці при подачі. В будь-якому випадку першочерговим кроком буде реєстрація громадської організації на сайті – опісля Ви маєте отримати підтвердження, щоб отримати доступ до грантів та подаватися на фінансування.
Фонди, які працюють на засадах партнерства для реалізації спільних ініціатив – можуть бути потужними партнерами заходів.
- Фонд Конрада Аденауера – напрямки роботи для співпраці: підтримка демократичного розвитку, побудова громадянського суспільства, ствердження вільних ЗМІ,консолідація демократичних інститутів
- Фонд ім. Фрідріха Еберта – напрямки роботи для співпраці: Міжнародна співпраця та європейська інтеграція; Демократизація і громадянське суспільство; Трудові відносини і соціальний діалог
- Фонд Фрідріха Науманна за Свободу – напрямки роботи для співпраці:демократична побудова і ефективна організація політичних партій та їхніх молодіжних спілок; прихильна до громадян комунальна політика; інформація про ЄС та НАТО; діалог на тему правової держави; підтримка українських ЗМІ; підтримка економічних реформ